ClickCease
  • -15%

Bona Ulei parchet Craft Oil 2.5L

237

Ulei profesional pentru lemn cu proprietăți de saturație excelente, ce oferă protecție în profunzime împotriva uzurii, substanțelor chimice și umezelii. Datorită conținutului ridicat de ulei și proprietăților remarcabile de penetrare, este necesară, de obicei, o singură aplicare, ceea ce face tratamentul suprafeței să fie simplu și rapid. La fel de potrivit în gospodării și în medii publice. Sigur pentru aplicarea pe jucăriile pentru copii (EN 71-3). Disponibil într-o culoare neutră și cinci versiuni colorate.

Culoare
648,00 lei
550,80 lei Salveaza 15%
cu TVA
Cantitate

  •  Reputatie solida! Reputatie solida!
  • Livrare rapida si sigura! Livrare rapida si sigura!
  •  Peste 10 de experienta in domeniu! Peste 10 de experienta in domeniu!
Descriere

Bona Craft Oil este amestec deosebit de uleiuri vegetale, modificate ce asigura o impregnare superioara si o mai mare durabilitate pardoselilor din lemn. Are miros redus, se aplica cu mare usurinta iar efectul de ingalbenire a lemnului este foarte redus. Formula sa este adaptata cerintelor de mediu, contine foarte putin solvent (<4%) si inseamna ca saturarea parchetului se realizeaza prin mai putine aplicari. Se preteaza pentru pardoseli de lemn din spatii publice dar si rezidentiale, cat si pe mobilier si alte lucrari din lemn.

•Grad foarte ridicat de saturare

•Uscare rapida si aplicare usoara

•Continut redus de solvent si miros redus

•Se poate aplica pe jucarii si blaturi de lemn; corespunde normei EN 71-3

 BENEFICII CHEIE

•Grad de saturație foarte ridicat pentru tratamentul rapid al suprafeței

•Îmbunătățește fibra și culoarea lemnului

•Miros și conținut de solvenți foarte reduse (<4%)

•Suprafață deschisă, care respiră

Date tehnice

Tip de finisaj: Uleiuri vegetale modificate

Culori: Pure, Negru, Alb, Gri, Rosiatic – chihlimbar, Maro

Corp solid: Aprox. 96 – 98%, depinzand de culoare VOC: <4%

Dilutie: Nu se dilueaza

Timp de uscare: - Intre aplicari: 15-30 minute*

                          - Trafic pietonal: 24 ore*

*conditii normale 20˚C/60% umiditate relativa aer. Asigurati o buna ventilare.

Unelte de aplicare: Aplicator de cauciuc rezistent la ulei, Bona pad de lana sau spaclu de otel inoxidabil

Consum total: Aprox. 20m²/L (saturare completa) depinzand de tipul de lemn

Siguranta: Neclasificat

Risc de foc: Neinflamabil. Risc de autoaprindere carpe reziduale, vezi Fisa de Siguranta pentru detalii.

Curatare unelte: Cu alcool tehnic. Materialul uscat se indeparteaza cu alcool tehnic.

Valabilitate: 3 ani de la data fabricatiei, in recipient original sigilat

Depozitare/transport: Temperatura nu trebuie sa coboare sub +5°C sau sa depaseasca +25°C in timpul depozitarii sau transportului.

Deseuri: Deseurile sau recipientele goale vor fi valorificate conform reglementarilor locale.

Ambalare: 2,5

Detalii
237

Fisa tehnica

Tip finisaj
natural
Ce tratam?
parchet
Cantitate
2.5 l
Utilizare
Interior
Tip produs
Ulei
Suprafata lucru
Lemn
Pregatirea prealabila a suprafetei
Nu
Culoare
Colorat
Tip vopsea
Pe baza de ulei
Tip pregatire
Fara pregatire
Recenzii
Nota 

Super ulei de parchet

Foarte multumit de acest ulei, l-am folosit in mai multi ani. Multumesc.

Scrie-ti recenzia

Bona Ulei parchet Craft Oil  2.5L

Bona Ulei parchet Craft Oil 2.5L

Ulei profesional pentru lemn cu proprietăți de saturație excelente, ce oferă protecție în profunzime împotriva uzurii, substanțelor chimice și umezelii. Datorită conținutului ridicat de ulei și proprietăților remarcabile de penetrare, este necesară, de obicei, o singură aplicare, ceea ce face tratamentul suprafeței să fie simplu și rapid. La fel de potrivit în gospodării și în medii publice. Sigur pentru aplicarea pe jucăriile pentru copii (EN 71-3). Disponibil într-o culoare neutră și cinci versiuni colorate.

Scrie-ti recenzia
10 alte produse in aceeasi categorie:

Referinta: 239

Marca: Saicos

Saicos Ulei parchet Gound Oil 0.75L

Recenzie(i): 0

Pentru o suprafata frumoasa cu aspect natural -Ecoline Oil Ground coat este parte a sistemului dezvoltat pentru tratarea lemnului , a pardoselilor din lemn si bambus si a mobilierul folosit intens. Produsul nu este daunator sanatatii, este respirabil si in conformitate cu standardele de emisii VOC din 2010 pentru produse ecologice. Este rezistent la...

Pret 226,10 lei Pret de baza 266,00 lei
Mai multe
In stoc

Referinta: 242

Marca: Saicos

Saicos Ulei-Ceara Parchet HadwaxOil 2.5L

Recenzie(i): 0

Finisaj care lasa suprafata sa respire bazat pe uleiuri naturale din plante ( uleiuri si ceruri ), special create pentru toate tipurile de pardoseli din lemn ( conform DIN18336 german ) si pentru pardoselile din pluta. Permite lemnului sa respire si regleaza umiditatatea acestuia. Reduce dilatarea   lemnului. Penetreaza adanc in suprafata lemnului si...

Pret 427,55 lei Pret de baza 503,00 lei
Mai multe
In stoc

Referinta: 236

Marca: Saicos

Saicos Ulei tratare terase deck din lemn 0.75L

Recenzie(i): 0

SAICOS Special Wood Oil protejeaza si mentine naturaletea lemnului : uleiurile naturale din plante patrund adanc in lemn , mentinandu-l sanatos si elastic si protejand suprafata de intemperii .Rezistet la umezeala si transpiratie confirm . DIN 53160 T.1+2. DIN EN 71T.3. Anti alunecare R9.

Pret 107,10 lei Pret de baza 126,00 lei
Mai multe
In stoc

Referinta: 237

Marca: Bona

Bona Ulei parchet Craft Oil 2.5L

Recenzie(i): 1

Ulei profesional pentru lemn cu proprietăți de saturație excelente, ce oferă protecție în profunzime împotriva uzurii, substanțelor chimice și umezelii. Datorită conținutului ridicat de ulei și proprietăților remarcabile de penetrare, este necesară, de obicei, o singură aplicare, ceea ce face tratamentul suprafeței să fie simplu și rapid. La fel de...

Pret 550,80 lei Pret de baza 648,00 lei
Mai multe
In stoc

Referinta: 238

Marca: Bona

Bona Ulei parchet bi-component Craft Oil 2K 1,25L

Recenzie(i): 0

Performanță, flexibilitate și design - aspect șarmant și senzație tactilă specifică podelei uleiate, plus protecția lacului. Bona 2K Oil are o formulă unică, pe bază de uleiuri din plante, caracterizat printr-un timp accelerat de uscare și o îmbunătățită protecție la uzură. Funcționează perfect cu o mare varietate de specii de lemn inclusiv dintre cele...

Pret 309,40 lei Pret de baza 364,00 lei
Mai multe
In stoc

Referinta: 240

Marca: Saicos

Saicos Ulei-Ceara parchet HardwaxOil 0.75L

Recenzie(i): 0

Finisaj care lasa suprafata sa respire bazat pe uleiuri naturale din plante ( uleiuri si ceruri ), special create pentru toate tipurile de pardoseli din lemn ( conform DIN18336 german ) si pentru pardoselile din pluta. Permite lemnului sa respire si regleaza umiditatatea acestuia. Reduce dilatarea   lemnului. Penetreaza adanc in suprafata lemnului si...

Pret 139,40 lei Pret de baza 164,00 lei
Mai multe
In stoc

Referinta: 234

Marca: Bona

Bona Ulei tratare terase deck din lemn 2.5L

Recenzie(i): 0

Bona Decking Oil este un amestec concentrat de uleiuri vegetale, modificate pentru impregnarea superioară și protecția îndelungată a pardoselilor și altor construcții exterioare din lemn. Acesta îmbunătăţeşte fibra naturală a lemnului, protejându-l, în același timp, împotriva pătrunderii umezelii şi reducând posibilitatea fisurării și deformării lemnului.

Pret 344,25 lei Pret de baza 405,00 lei
Mai multe
In stoc